با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

آموزش و پرورش دانش آموز را با مسجد آشنا کند

به گزارش اصلاحات نیوز، وی روز پنجشنبه در دیدار وزیر آموزش و پرورش، در قم با تاکید بر تلاش مساجد و مراکز فرهنگی برای ایجاد جذابیت به منظور جذب سنین مختلف تاکید کرد: مساجد باید برنامه های متنوعی متناسب با همه سنین داشته باشند.
وی با تاکید بر این که آموزش و پرورش باید هماهنگ با آموزه های قرآنی باشد گفت: نام گذاری این وزارت خانه به نام آموزش و پرورش توجه به آموزه های قرآنی است، چرا که تعلیم و تربیت از هم جدا شدنی نیست و اگر تنها به یک بعد آن توجه شود فاجعه رقم می خورد.
آیت الله مکارم شیرازی با بیان این که ارایه آموزش به اولیای دانش آموزان باید از جمله برنامه های آموزش و پرورش باشد اظهار داشت: دانش آموزان باید در کنار آموزش علم از نظر اخلاقی نیز تربیت شوند که تحقق این امر در گرو آموزش اولیا و تغییر نگرش آنان است.
وی با اشاره به این که از منظر قرآن، هدف انبیا تزکیه و تعلیم است، گفت: باید ضرورت توجه به دو بُعد آموزش و تربیت را به خانواده ها آموزش داد، چرا که تنها توجه به جنبه آموزشی موجب می شود تا دانش آموزانی تربیت که در آینده با آسیب های اجتماعی دست به گریبان شوند.
او فضای مجازی بی بند و بار را از جمله آسیب های بزرگ جامعه امروز دانست و افزود: این فضا دارای آسیب های اخلاقی، اعتقادی، سیاسی و اجتماعی است.
این مرجع تقلید گفت: باید دانش آموزان و اولیای آنها نسبت به کارکردهای آسیب زای فضای مجازی توجیه شوند، چرا که تمرکز دشمن در این فضا، گسترش فعالیت های مخرب سیاسی و اجتماعی است.
آیت الله مکارم شیرازی، شتاب انتقال اطلاعات مخرب را از دیگر آسیب های امروز برشمرد و گفت: نظام جمهوری اسلامی خاری در چشم دشمنان شده است و چون خاورمیانه مرکز پر منفعتی برای آمریکایی ها است، آنها ایران را مانع چپاول ذخایر این منطقه می دانند، به همین دلیل برای به زانو درآوردن ایران، دنبال منحرف کردن جوانان از منظر اخلاقی هستند تا از این راه فرصتی برای ضربه زدن فراهم کنند.
وی با تاکید بر ضرورت جلوگیری از آسیب های اجتماعی در مدارس گفت: انتقال فرهنگ غربی در قالب برنامه ها و اسناد مختلف از دیگر آسیب ها و تهدیدهای امروز است.
این مرجع تقلید با تاکید بر این که قسمت مهم شکل گیری فکری و اخلاقی انسان در دوران کودکی و نوجوانی رقم می خورد خاطرنشان کرد: دانش آموزان امانت جامعه هستند که به آموزش و پرورش سپرده شده اند و به همین دلیل باید نسبت به تربیت و آموزش صحیح آنها اهتمام ویژه شود.
سید محمد بطحائی وزیر آموزش و پرورش در سفر یک روزه به قم علاوه بر زیارت حرم حضرت معصومه (س) با شماری از مراجع تقلید دیدار و گفت و گو می کند.

انتهای پیام/

  شناسایی ۸۹۳۲ بیمار جدید کرونا در کشور/ فوت ۴۲۲ بیمار دیگر
آگهی
آگهی