با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

عربستان به قتل جمال خاشقجی اعتراف کرد

به گزارش اصلاحات نیوز،خبرگزاری سی ان ان مدعی شد کهعربستان در تدارک بیانیه ای است تا در آن توضیح دهد روزنامه نگار عربستانی که در کنسولگری این کشور در ترکیه کشته شده ، بر اثر فشار شکنجه از دنیا رفته.
ناپدید شدن این خبرنگار جنجال بزرگی را در روزهای گذشته در رسانه های دنیا به پا کرد. حکومت ریاض در هفته گذشته زیر بار تائید هیچ خبری در این باره نمی شد اما فشارهای جهانی و رسوایی حاصل از این اتفاق سبب شده تا سرانجام بر اثر فشارهای انجام گرفته ، عربستانی ها به این جنایت اعتراف کنند. سی ان ان مدعی شده به نقل از منابع آگاهش که عربستان در این بیانیه مرگ این خبرنگار در کنسولگری اش را می پذیرد اما مدعی می شود او بر اثر اشتباه ماموران امنیتی در حین بازجویی از دنیا رفته و دولت ریاض تعمدی در این حادثه نداشته و نیت آنها تنها بازجویی بوده است!


جمال خاشقجی روزنامه نگار شناخته شده اهل عربستان سعودی پس از ورود به کنسولگری این کشور در استانبول ناپدید شد.

احتمال حل شدن جسد خاشقجی در اسید
خاشقجی که به کنسولگری عربستان در استانبول دعوت شده بود، دوم اکتبر وارد کنسولگری شد اما هیچگاه از آنجا خارج نشد. علاوه بر این، رسانه های محلی ترکیه اعلام کردند پلیس این کشور معتقد است خاشقجی درون کنسولگری عربستان کشته شده است. پیشتر رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه تاکید کرده بود عربستان سعودی باید ثابت کند در این اتفاق نقشی نداشته است.

حالا بر اثر فشارها ، ریاض فکر می کند با پذیرش مشروط اتهام قتل می تواند خود را از تحریم ها علیه کشورش توسط آمریکا و کشورهای اروپایی مصون بدارد. آنها روزهای سختی را بعد از اتفاقات اخیر گذراندند و حتی یکی از تحلیلگران سرشناس تونسی ادعا کرده بود این قتل می تواند سرآغاز یک بهار عربی جدید شاید این بار علیه آل سعود در عربستان باشد!

انتهای پیام/.

آگهی