۱۱ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۲

گزارش جامع ارزهای دیجیتال: ایران جزو ۵ کشور برتر جهان از نظر نرخ مالکیت ارزهای دیجیتال

شرکت Triple-A در زمینه ارائه راهکارهای پرداختی مرتبط با ارزهای دیجیتال فعال است و در بخشی از وب‌سایت خود آمارهای مرتبط با نرخ مالکیت و جمعیت افراد مالک ارزهای دیجیتال در هر کشور را جداگانه ارائه کرده است.

گزارش جامع ارزهای دیجیتال: ایران جزو ۵ کشور برتر جهان از نظر نرخ مالکیت ارزهای دیجیتال
ایران

در بخش‌هایی از گزارش ارزدیجیتال نرخ مالکیت ارزهای دیجیتال بین جمعیت ایران با سایر کشورهای جهان مقایسه شده است. این مقایسه با استفاده از دو منبع کلیدی انجام شده است؛ نظرسنجی از ۳٬۳۰۰ کاربر و بخش تجمیع اطلاعات مالکیت ارزهای دیجیتال در وب‌سایت مؤسسه «Triple-A».

شرکت Triple-A در زمینه ارائه راهکارهای پرداختی مرتبط با ارزهای دیجیتال فعال است و در بخشی از وب‌سایت خود آمارهای مرتبط با نرخ مالکیت و جمعیت افراد مالک ارزهای دیجیتال در هر کشور را جداگانه ارائه کرده است. در واقع Triple-A در این بخش گزارش‌های مختلف مرتبط با کشورهای سراسر جهان را از منابع معتبر جمع‌آوری کرده و در اختیار محققان قرار داده است.

طبق نتایج حاصل از داده‌های ارائه‌شده توسط این مؤسسه امارات متحده عربی، ویتنام، عربستان، سنگاپور و ایران به‌ترتیب ۵ کشور برتر جهان از نظر نرخ مالکیت ارزهای دیجیتال بین جمعیت خود هستند؛ یعنی درصد بیشتری از مردم این ۵ کشور در مقایسه با سایر کشورها ارز دیجیتال در اختیار دارند که به نوعی میزان نفوذ ارزهای دیجیتال بین جمعیت هر کشور را نشان می‌دهد.

مجموعه Triple-A نرخ مالکیت ارزهای دیجیتال بین جمعیت ایران را ۱۳.۴۶درصد تخمین می‌زند، با وجود این، همان طور که گفته شد، تیم ارزدیجیتال ویژه گزارش جامع سال ۱۴۰۲ خود نظرسنجی و تحقیقاتی انجام داده است. اصلاح آمارها و نتایج حاصل از نظرسنجی ارزدیجیتال که حدود ۳٬۳۰۰ مشارکت‌کننده داشته است، نشان می‌دهد نرخ مالکیت ارزهای دیجیتال بین جمعیت ایران بیشتر از تخمین مؤسسه Triple-A و حدود ۲۲درصد است.

جالب است بدانید سایر مطالعاتی که طی سال‌های اخیر در کشور انجام شده است نرخ‌هایی بالاتر از ۱۳.۴۶درصد را نشان می‌دهند. بنابراین با دخیل‌کردن نتایج حاصل از نظرسنجی ارزدیجیتال (و در صورتی که نرخ مالکیت در سایر کشورها بدون تغییر در نظر گرفته شود) می‌توان گفت احتمال دارد ایران هم‌اکنون حتی در رتبه دوم جهان از نظر نرخ مالکیت ارزهای دیجیتال بین جمعیت خود باشد.

گزارش جامع فضای ارزهای دیجیتال ایران (ویژه سال ۱۴۰۲) که مجموعه ارزدیجیتال آن را منتشر کرده است، جدای از موارد مربوط به مقایسه نرخ مالکیت ارزهای دیجیتال در ایران با سایر کشورهای جهان، حاوی آمارهای متنوعی درباره کاربران، کسب‌وکار‌ها، قانون‌گذاری‌ها و بخش بین‌المللی فضای ارزهای دیجیتال است.

این گزارش متشکل از ۴ فصل فراگیر است. فصل اول به «جامعه کاربران» فضای ارزهای دیجیتال ایران اختصاص داده شده است و فعالیت‌ها، نگاه و عادت‌های رفتاری کاربران ایرانی را زیر ذره‌بین می‌برد. فصل دوم مربوط به کسب‌وکارهای ایرانی فعال در این حوزه است و سعی دارد تا تصویری روشن از صنعت ارزهای دیجیتال ایران ارائه کند. فصل سوم مروری بر قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال و برخورد حاکمیت با این بخش از گذشته تا امروز است و فصل پایانی ابعاد بین‌المللی اکوسیستم ارزهای دیجیتال را به تصویر می‌کشد.

هم‌اکنون می‌توانید نسخه کامل گزارش ارزدیجیتال را دریافت کنید.

* این پست صرفاً یک رپورتاژ آگهی است و سایت هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن ندارد.

ما را در
گوگل نیوز دنبال کنید