۲۲ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۷

پیش‌بینی بورس امروز / دارندگان صندوق‌هایی دولتی بخوانند

شاخص کل بورس روز گذشته کمتر از یک درصد افت داشت. امروز چند سیگنال برای سهامداران وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند، بورس روند متعادلی خواهد داشت.

پیش‌بینی بورس امروز / دارندگان صندوق‌هایی دولتی بخوانند
بورس

به گزارش اصلاحات نیوز؛ شاخص کل بورس دیروز دوشنبه با افت یک هزار و ۷۶۲ واحدی به سطح یک میلیون و ۳۸۸ هزار واحدی رسید. امروز چند سیگنال برای بازار وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند که تالار شیشه‌ای، روند متعادل را تجربه می‌کند. بر همین اساس این انتظار وجود دارد که شاخص کل در این روز متعادل و گاها منفی باشد.

اصلاحات اساسنامه صندوق‌های دارا یکم و پالایشی یکم به تصویب هیئت دولت رسید. بر همین اساس در اصلاحات اسناسامه این صندوق آمده است که این صندوق‌ها به صندوق‌های سرمایه‌گذاری بخشی تبدیل می‌شوند. مدیریت صندوق فعال می‌شود و بازارگردان به صندوق نیز اضافه خواهد شد. (سنا)

تغییر اساسنامه صندوق‌های دارایکم و پالایشی می‌تواند این صندوق‌ها به قیمت واقعی برساند و اعتماد سرمایه‌گذاران را افزایش دهد.

مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق گفت: وزارت نیرو در تلاش است که مشترکان بالای یک مگاوات را نیز به زودی و از مهر ماه سال جاری وارد بورس انرژی کند تا عملا یک سوم از برق مصرفی کشور از طریق بورس معامله شود.(بورس انرژی)

عرضه برق در بورس انرژی مزیت‌های زیادی دارد، نخست نقدینگی وارد بازار می‌کند. در وهله دوم مصرف برق را کاهش داده و متعادل می‌کند و کلیت می‌تواند به نفع اقتصاد کشور باشد.

شرکت سپرده گذاری مرکزی اعلام کرد در نیمه نخست امسال ۲۶۰۰ میلیارد تومان سود سنواتی برای بیش از ۱۰ میلیون سهامدار از طریق سامانه سجام پرداخت شد.(تسنیم)

این سودهای سنواتی می‌تواند در قالب نقدینگی جدید به بازار سرمایه برگردد.

مجیئ عشقی، رئیس سازمان بورس گفت: اساسنامه صندوق‌های دولتی اصلاح شده و فاصله بین قیمت معامله و واقعی آن در این صندوق‌ها کاهش خواهد یافت.(باشگاه خبرنگاران)

این موضوع می‌تواند اعتماد سرمایه‌گذاران را نسبت به بورس افزایش و گردش نقدینگی را بیشتر کند.

ما را در
گوگل نیوز دنبال کنید