۳۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۴

پرداخت سود 31 میلیون سهامدار از طریق سجام / امسال چقدر سود پرداخت شد؟

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اعلام کرد که سود سنواتی بیش از 31 میلیون سهامدار پرداخت شده است.

پرداخت سود 31 میلیون سهامدار از طریق سجام / امسال چقدر سود پرداخت شد؟
سهامداران

 امروز شرکت‌های سپرده‌گذاری مرکزی آمار سودهای پرداختی خود را منتشر کرد. آمارهای منتشر شده نشان می‌دهد که 303 ناشر سود سنواتی 31 میلیون و 229 هزار و 345 هزار سهامدار را به مبلغ 6 هزار و 566 میلیارد و 474 میلیون و 676 هزار تومان از طریق سامانه سجام پرداخت کرده است.

از سوی دیگر از ابتدای امسال تا پایان بهمن ماه 460 ناشر، سود جاری 56 میلیون و 716 هزار و 480 سهامدار را به مبلغ 46 هزار 393 میلیارد و 813 میلیون و 41 هزار تومان، با استفاده از سامانه جامع اطلاعات مشتریان یا همان سجام پرداخت کرده‌اند.
سجام چیست؟

سجام یک سامانه زیرساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادهادر این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.

براساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

مزایای سجامی شدن

دریافت کد معاملاتی برای ورود به بازار سرمایه، دریافت سودهای جاری، سنواتی و سود سهام عدالت، امکان ورود به درگاه ذی‌نفعان بازار سرمایه و استفاده از خدمات آن شامل میز خدمت الکترونیک، مشاهده و گزارش دارایی، دریافت گواهی سهام، لیست مجامع و برگزاری مجامع به صورت الکترونیک، گزارش سود‌های پرداخت شده، تاریخچه سود سهام عدالت و گزارش حق تقدم استقاده نشده» از جمله مزایای ویژه ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام به شمار می‌رود.

ما را در
گوگل نیوز دنبال کنید