۱۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۴

احمد زیدآبادی:

پدیده عمامه‌پرانی فقط جانب آخوندهای بی‌گناهی را می‌گیرد که تنها جرم‌شان پوشیدن عبا و عمامه است!

زیدآبادی در خصوص پدیده عمامه پرانی که این روزها باب شده هشدار داد و نوشت: روحانیونی که دارای پست‌های عالی در نظام هستند، معمولاً به سادگی در انظار عمومی ظاهر نمی‌شوند و اگر هم بشوند، از محافظت و مراقبت لازم برخوردارند.

پدیده عمامه‌پرانی فقط جانب آخوندهای بی‌گناهی را می‌گیرد که تنها جرم‌شان پوشیدن عبا و عمامه است!
عمامه‌پرانی

به گزارش اصلاحات نیوز؛ احمد زیدآبادی فعال سیاسی اصلاح طلب در خصوص پدیده عمامه پرانی که این روزها باب شده هشدار داد و نوشت:
این پدیده‌ای که به نام ‌عمامه پرانی⁩ شهرت یافته و مورد خوشحالی برخی از مخالفان شده است، عمدتاً جانب روحانیونی را می‌گیرد که هیچ موقعیت حکومتی ندارند و چه بسا خود از منتقدان و حتی قربانیان سیاست‌های جاری باشند.

پیرمرد معممی که پای پیاده از کوچه و خیابان عبور می‌کند، دارای چه موقعیتی است که انداختن عمامه‌اش کسی را به وجد آورد؟

‏روحانیونی که دارای پست‌های عالی در نظام هستند، معمولاً به سادگی در انظار عمومی ظاهر نمی‌شوند و اگر هم بشوند، از محافظت و مراقبت لازم برخوردارند.

بنابراین، این اقدام فقط جانب افراد بی‌گناه و بی‌پناهی را می‌گیرد که تنها جرم‌شان پوشیدن عبا و قبا و عمامه است!

چندی پیش در سفرم به نجف‌آباد اصفهان، با پیرمرد روحانی بسیار موقر و مهذّب و مهربانی از منتقدان و زخم‌دیدگان وضع موجود هم‌سخن شدم که از تجربۀ رویارویی‌اش با ‌معترضان⁩ در خیابان برایم گفت. 

او درمواجهه با جمعیت معترض دست‌هایش را به علامت تسلیم بالا برده گفته بود؛ به خدا من آخوند حکومتی نیستم! معترضان هم البته با او به احترام رفتار کرده بودند.
‏چرا ‌روشنفکران⁩ منصف و مداراجو نسبت به این پدیده‌ها هشدار نمی‌دهند؟

ما را در
گوگل نیوز دنبال کنید