۲۳ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۳

واکنش مثبت دلار به خبر آزادسازی پول‌های بلوکه‌شده ایران در کره‌جنوبی

قیمت دلار امروز مرز مقاومتی ۴۹ هزار و ۷۰۰ تومان را از دست داد و تا مرز حمایتی ۴۹ هزار و ۳۸۰ تومان پایین آمد؛ البته در نیمه ظهر امروز هر برگ اسکناس آمریکایی در تهران با ۴۹ هزار و ۴۳۰ تومان به فروش رسید.

واکنش مثبت دلار به خبر آزادسازی پول‌های بلوکه‌شده ایران در کره‌جنوبی
دلار

به گزارش اصلاحات نیوز؛ به‌تازگی در خبرها آمده آمریکا با ایران به یک توافق دست پیدا کرده است و قرار است ۶ میلیارد دلار از دارایی مسدود شده ایران از کره جنوبی به قطر منتقل شود. در همین راستا اخباری در مورد آزادی زندانی‌ها هم مخابره شده است.

این توافق در واقع به این معنی است که بانک‌های اروپایی، خاورمیانه‌ای و آسیایی با تبدیل پول‌های مسدود شده ایران در کره جنوبی و انتقال آن به بانک مرکزی قطر که گفته می‌شود قرار است ایران از آن برای موارد بشردوستانه استفاده کند، مخالفت نخواهند کرد.

فعالان اقتصادی معتقدند دستیابی بانک مرکزی به این منابع می‌تواند روی طولانی‌تر شدن بازه ثبات بازار مؤثر باشد. چرا که در این شرایط بازارساز با استفاده از این موارد از فشار موجود بر ذخایر ارزی داخلی کاسته و در نتیجه با اتکا بر ذخایر خود می‌تواند از شکل‌گیری نوسانات قیمتی جلوگیری کند.

به همین دلیل امروز نرخ دلار در تهران نزولی شد. قیمت دلار در نیمه اول معامله نقدی امروز سه‌شنبه ۲۱ شهریورماه با گپ منفی ۳۰۰ تا ۴۰۰ تومانی روانه بازار شد. به‌عبارت‌ دیگر گپ منفی به این معنی است که قیمت دلار در شروع به کار بازار امروز از قیمت بسته شده روز گذشته در حول‌وحوش ۴۰۰ تا ۵۰۰ تومان پایین‌تر بود.

طبق ادعای معامله‌گران قیمت دلار امروز مرز مقاومتی ۴۹ هزار و ۷۰۰ تومان را از دست و تا مرز حمایتی ۴۹ هزار و ۳۸۰ تومان پایین آمد؛ البته در نیمه ظهر امروز هر برگ اسکناس آمریکایی در تهران با ۴۹ هزار و ۴۳۰ تومان به فروش رسید.

ما را در
گوگل نیوز دنبال کنید