نه مدیرعامل فملی دوتابعیتی‌ است نه حقوق کارگران عقب افتاده

نه مدیرعامل فملی دوتابعیتی‌ است نه حقوق کارگران عقب افتاده

اصلاحات نیوز؛ اخیرأ علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی به خبرگزاری فارس گفته: قانون منع بکارگیری مدیران دو تابعیتی‌ باید اجرا شود و تاکید قانون این است که دو تابعیتی‌ها نمی‌توانند در مسئولیت‌های حساس سیاسی، اقتصادی و فرهنگی مسئولیتی داشته باشند.

سلیمی در همین خصوص به ادامه فعالیت مدیرعامل دو تابیعتی شرکت ملی مس و اعتراض کارگران این شرکت به دلیل به تعویق افتادن حقوق‌های خود اشاره کرده و گفته: مجلس شورای اسلامی مسئله حق و حقوق کارگران را پیگیری خواهد کرد؛ نمی‌شود که حق و حقوق کارگر پرداخت نشود و بعد آقایان در مجمع فوق‌العاده خودروی لاکچری برای مدیرعامل و هئیت مدیره تامین کنند؛ وزیر صمت حتما باید به این مسئله ورود کند.

سلیمی گفته: تجربه نشان داده که برخی از مدیران دو تابعیتی دوره مسئولیت را طعمه‌ای برای ثروت اندوزی و انباشت سرمایه خود در خارج از کشور قرار دادند و مردم اکنون به این نوع مدیریت حساس شده‌اند.

پس از آن «محمدجواد خلیلی» مشاور مدیرعامل و مدیر گروه روابط‌عمومی شرکت مس در واکنش به سخنان سلیمی گفته: مدیر عامل فملی دوتابعیتی نبوده و حقوق کارگران عزیز نیز به تعویق نیفتاده است.