۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۹

نفس تهران به شماره افتاد؛ شاخص آلودگی به ۱۴۰ رسید

پیش‌بینی وضعیت آب و هوای تهران فردا ۳ آذر ماه ۱۴۰۱ نشان می‌دهد آسمان آفتابی و حداکثر دما ۱۸ درجه سانتیگراد خواهد بود. تا صبح فردا استمرار وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

نفس تهران به شماره افتاد؛ شاخص آلودگی به ۱۴۰ رسید
آلودگی هوای تهران

 آسمان تهران امروز آفتابی و در برخی ساعات ابری پیش‌بینی شده است و دما در طول شب از هفت درجه به مرور و در طول روز به بیست درجه می‌رسد. آب و هوای تهران امروز در برخی مناطق در محدوده ناسالم برای همه و در برخی مناطق دیگر ناسالم برای گروه‌های حساس است.

به گزارش فرارو؛ بر اساس آخرین پیش‌‌بینی هواشناسی از امروز تا شنبه (۵ آذر ماه) با روند کاهشی دمای هوا مواجه خواهیم بود.

آسمان تهران فردا (۳ آذر ماه) آفتابی با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (۴ آذر ماه) آفتابی و در برخی ساعات ابری با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۱۷ درجه سانتیگراد و برای روز شنبه (۵ آذر ماه) هم آفتابی و در برخی ساعات ابری با حداقل دمای ۸ درجه و با حداکثر دمای ۱۷ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.
آخرین وضعیت آلودگی هوای تهران

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا هم اکنون شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» بر روی عدد ۱۴۰ یعنی در برخی مناطق در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس و در برخی مناطق دیگر در شرایط ناسالم برای همه قرار دارد.

همچنین آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۳۹ بود و کیفیت هوا در شرایط ناسالم قرار داشت.

عدم وزش باد مؤثر در طول روز از پراکندگی آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد. تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت چهارشنبه همراه با افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم در بیشتر مناطق خواهد شد.

با توجه به عدم وزش باد مؤثر تا صبح فردا (۳ آذرماه) همزمان با افزایش تردد خودروها افزایش غلظت آلاینده‌ها و تداوم برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق دور از انتظار نیست.

با توجه به استمرار آلودگی هوا در تهران، در تمامی مدارس پایتخت، آموزش امروز چهارشنبه دوم آذر ۱۴۰۱ به صورت مجازی برگزار می‌شود.

وضعیت آب و هوای کشور در چند روز آینده

سازمان هواشناسی با اشاره به تداوم آلودگی هوا در ۷ شهر صنعتی و پُرجمعیت کشور از ورود سامانه بارشی به کشور طی روز جمعه و آغاز بارش باران و برف خبر داد.

مطابق پیش بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی طی ۲ روز آینده در شهر‌های صنعتی و پُرجمعیت تهران، کرج، مشهد، تبریز، ارومیه، اراک و اصفهان انباشت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا ادامه داد.

روز جمعه با ورود سامانه بارشی از شمال غرب، غرب و به‌تدریج دامنه و ارتفاعات البرز غربی بارش باران، گاهی رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و در مناطق مرتفع و سردسیر بارش برف پیش بینی شده است.

روز شنبه با تقویت سامانه بارشی علاوه بر مناطق ذکر شده، در بخش‌هایی از جنوب غرب، ارتفاعات و دامنه‌های البرز غربی و مرکزی، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی و سواحل غربی دریای خزر بارش باران و برف روی می‌دهد.

ما را در
گوگل نیوز دنبال کنید