۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۷

مهدی سدیدی محکوم به 15 سال انفصال از خدمت در دولت رئیسی پست گرفت!

مهدی سدیدی که در دولت روحانی عضو هیات مدیره شرکت بورس تهران بود و پس از ماجرای رسوایی کشف ماینر مجبور به استعفاء شد در دولت رئیسی با حمایت فرهاد رهبر پست گرفته است.

مهدی سدیدی محکوم به 15 سال انفصال از خدمت در دولت رئیسی پست گرفت!
مهدی سدیدی دبیر پیشرانان پیشرفت ایران در دولت رئیسی و از مدیران سابق در دولت روحانی

به گزارش اصلاحات نیوز ، همین چند روز پیش بود که سخنگوی قوه قضایی خبر از محکومیت  ۸ تن از اعضای هیات مدیره شرکت بورس تهران در دولت قبل به سلب صلاحیت دائم از تصدی سمت مدیریت در بورس‌ها و تشکل‌های خودانتظام داد. 

انفصال از خدمت مهدی سدیدی

ماجرای رسوایی ماینر در سازمان بورس تهران 

هفتم مهر ماه 1400 بود که علنی شدن کشف چند دستگاه ماینر در زیر زمین ساختمان شرکت بورس توسط حراست و تعلق این دستگاه‌ها به برخی مدیران سازمان بورس با هجمه‌های بسیاری از سوی سهامداران و مسوولان حاضر در سازمان بورس همراه شد.

پس از مدتی انکار سرانجام سازمان بورس و اوراق بهادار در اطلاعیه‌ای در مورد ماینرهای کشف شده در ساختمان شرکت بورس تهران شفاف سازی و وجود آن در این شرکت را تایید کرد.

رسوایی ماینر در سازمان بورس باعث استعفای همه مدیران سازمان شد یکی از افراد در این ماجرا کسی نبود جز اقای مهدی سدیدی پس از ارسال پرونده مدیران سازمان بورس به نهادهای نظارتی سرانجام حکم اعضای این سازمان منتشر شد. 

طبق حکم قوه قضاییه : 

 ۸ تن از اعضای هیات مدیره شرکت بورس تهران در دولت قبل به سلب صلاحیت دائم از تصدی سمت مدیریت در بورس‌ها و تشکل‌های خودانتظام محکوم شدند.

مهدی سدیدی مرد هزار چهره 

حالا مهدی سدیدی که طبق نامه رسمی که در بالا منتشر شده است در صدر محکومین انفصال از خدمت است در حالی که باید پاسخگوی عملکرد خود به عنوان بانیان وضع موجود در بازار سرمایه و به باد رفتن پول و سرمایه مردم بوده اما ناگهان با حمایت فرهاد رهبر به دستیار اقتصادی رئیسی به عنوان دبیر «پیشرانان پیشرفت ایران» منصوب شده است. 

با توجه به اهمیت کارگروه پیشرانان پیشرفت برای دولت رئیسی انتخاب فردی که محکومیت انفصال از خدمت را با توجه به عملکردش را کسب کرده و جزو بانیان وضع موجود بوده با چه هدفی صورت گرفته ؟ ایا فرهاد رهبر حاضر است همه اعتبار این گروه را فدای رفاقت بازی خود کند؟ افرادی مانند سدیدی چه دستاوردی داشته اند که در هر دولت میتواند یک نقش جدید داشته و در مناسبات کلیدی ایفای نقش کنند ؟ ایا خروجی اقتصاد امروز کشور نتیجه عملکرد چنین مدیران معلوم الحال و عملکرد مبهم نیستند؟ 

ماجرای حمایت فرهاد رهبر از مهدی سدیدی چیست؟

مهدی سدیدی که بدون هیچ تجربه مدیریتی کلان ناگهان با لابی گری و ارادت به واعظی در دولت گذشته توانست به عنوان مدیر عامل «شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی» بانک ملی منصوب شد. سدیدی در ایامی که به عنوان مدیرعامل در وبانک در حال فعالیت بود با اینده نگری سعی در جذب مدیران اصولگرا داشت و با بها دادن و امتیاز دادن مانند مشاور کردن سعی داشت نمی نگاهی به اینده سیاسی و اقتصادی خود داشته باشد در همین ایام اقای فرهاد رهبر در شرکت توسعه ملی به عنوان مشاور در حال فعالیت بود. حالا که دولت تغییر کرده اقای سدیدی با برنامه ای که از قبل داشته با اینکه تخلفات او محرز شده و حکم بر انفصال خدمت دارد با اینحال شامل حال حمایت ویژه فرهاد رهبر به پاس خدمات گذشته در دولت روحانی است. سوال جدی این است که اقای فرهاد رهبر تا چه میزان قرار است رفاقت و دوستی را بر پیش برد اهداف کلان دولت رئیسی ترجیح دهد؟ ایا حاضر است با حمایت از مهدی سدیدی که عملکرد او مشخص است هزینه بیشتری بر دوش دولت قرار دهد یا خیر ؟

ما را در
گوگل نیوز دنبال کنید