متهمی که با اکانت جعلی عکس‌های برهنه دختر جوان را پخش می‌کرد، دستگیر شد

آشنایی مجازی دختر جوان با پسر ناشناس باعث شد او در دام اخاذ اینترنتی گرفتار شود.

متهمی که با اکانت جعلی عکس‌های برهنه دختر جوان را پخش می‌کرد، دستگیر شد
دستگیری

به گزارش اصلاحات نیوز؛ دختری با دردست داشتن شکایتی به پلیس فتای استان کرمان رفت و توضیح داد: شخص یا اشخاصی با تصاویر خصوصی من اقدام به ساختن صفحه جعلی اینستاگرام کرده اند و این موضوع باعث به خطرافتادن آبرو و سلب آسایش من شده است.

بعد از طرح این شکایت بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس قرار گرفت. شاکی در این مرحله گفت: مدتی پیش با فردی در شبکه اجتماعی اینستاگرام آشنا شدم. این رابطه به مرور زمان منجر به اعتماد من نسبت به آن پسر شد. او هر از چند گاهی تصاویر خصوصی ام را درخواست می کرد و من هم با توجه به اعتمادی که در این فضا به وجود آمده بود عکس ها را می فرستادم که در نهایت او اقدام به اخاذی کرد.

در جریان تحقیقات پلیسی مشخص شد متهم به همراه دوست خود با استفاده از تصاویری که جمع آوری کرده بود، در شبکه اجتماعی اینستاگرام با ایجاد پروفایلی جعلی اقدام به انتشار تصاویر خصوصی شاکی و تهدید و اخاذی کرده اند. متهمان با توجه به ارائه مستندات توسط شاکی و با بررسی های اولیه و اقدامات تخصصی صورت گرفته شناسایی و دستگیر شدند.

دو متهم پس از انجام تحقیقات فنی و ارائه مستندات ضمن اعتراف به جرم خود، انگیزه شان را کسب منافع مالی عنوان کردند و گفتند فکر می کردند دختر جوان از ترس آبرویش تسلیم شود و شکایتی را مطرح نکند. سرهنگ امین یادگارنژاد، رئیس پلیس فتای کرمان با تأیید این خبر گفت: متأسفانه کاربران زیادی بدون توجه به حساسیت این موضوع و فقط برای سرگرمی و رابطه های نامتعارف و... اقدام به اشتراک گذاری تصاویر خصوصی خود در شبکه های اجتماعی می کنند، غافل از اینکه این امر باعث بروز مشکلات روحی و روانی برای آنها می شود.

این مقام انتظامی به کاربران فضای مجازی هشدار داد: به هیچ عنوان از تصاویر خود، همسر و فرزندان در پروفایل و صفحات شبکه های اجتماعی استفاده نکنید، زیرا کلاهبرداران به راحتی می توانند تصاویر شما را ذخیره کرده و اقدام به عمل مجرمانه مانند کلاهبرداری و اخاذی کنند یا با ایجاد تغییر یا اضافه کردن نوشته در آنها موجب هتک حیثیت شما شوند.

ما را در
گوگل نیوز دنبال کنید