۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۳

قتل دختربچه 5 ساله دامن سرباز قدیمی را گرفت!+عکس

کهنه سرباز آمریکایی به اتهام قتل دستگیر شد.

قتل دختربچه 5 ساله دامن سرباز قدیمی را گرفت!+عکس
قتل

40سال پس از پیدا شدن جسد بی جان دختربچه 5ساله در شهر مونتری کانتی کالیفرنیا، یک کهنه سرباز آمریکایی به اتهام قتل او بازداشت شد.

خانواده آن فام 5ساله پس از فرار از جنگ ویتنام به کالیفرنیای آمریکا پناه آورده بودند تا از گزند جنگ در امان بمانند. آنها اما تصور نمی کردند که سرنوشت هولناکی در انتظارشان است. آن فام تنها 5سال داشت و به همراه خانواده اش در خانه ای کوچک در شهر مونتری کانتی زندگی می کردند.

او هر روز به همراه مادر یا خواهر و برادر بزرگترش مسیر نه چندان طولانی تا مهد کودک را طی می کرد و بعدازظهر به خانه برمی گشت اما در 21ژانویه سال1982، درحالی که باران نم نم در حال باریدن بود، به مادرش اصرار کرد که اجازه دهد آن روز به تنهایی به مهد کودک برود. اصرارهای آن، مادرش را متقاعد کرد و دختربچه خردسال درحالی که کیف مهدکودکش را به دست گرفته بود از خانه خارج شد.

این اما آخرین باری بود که خانواده اش او را زنده می دیدند و بعدازظهر آن روز وقتی خبری از آن نشد، نگرانش شده و راهی مهد کودک شدند. وقتی معلوم شد که دختر 5ساله آن روز اصلا به مهد کودک نرفته، نگرانی خانواده او جایش را به وحشتی عمیق داد. طولی نکشید که ماجرا به پلیس گزارش شد و تیم های جست وجو برای پیدا کردن دختر گمشده وارد عمل شدند.

آنها همه جا را به دنبال دختربچه گشتند تا اینکه 2 روز بعد، جسد بی جان او را در نزدیکی میدان تیر پایگاه ارتش که در آن حوالی بود پیدا کردند. بررسی ها نشان می داد که دختربچه خردسال هدف تجاوز جنسی قرار گرفته و پس از آن خفه شده بود.

قاتل ناشناس

پلیس که تحقیقات گسترده ای را برای پیدا کردن قاتل دختر خردسال آغاز کرده بود، افراد زیادی را به عنوان مظنون بازداشت کرد اما هیچ سرنخی علیه این افراد نبود و آنها یکی پس از دیگری آزاد شدند.

حال آنکه عامل اصلی جنایت یکی از سربازان ارتش بود که هرگز در جریان تحقیقات پلیسی، مورد ظن مأموران قرار نگرفت و کسی به او مشکوک نشد.

40سال بعد

گرچه در همان سال های اولیه بعد از قتل آن فام 5ساله، پلیس تلاش کرد ردی از عامل جنایت به دست بیاورد اما این اتفاق هرگز رخ نداد و با گذشت سال ها از ماجرا پرونده قتل آن فام تبدیل به پرونده ای راکد شد.

2سال پیش اما گروه ویژه ای که مسئول رسیدگی به پرونده های راکد در منطقه مونتری بودند، رسیدگی به پرونده دختربچه 5ساله را از سر گرفتند. آنها در جریان بررسی مدارک و شواهد به دست آمده در محلی که جسد قربانی در آنجا پیدا شده بود، شواهدی به دست آوردند که می توانست دی ان ای قاتل را در اختیارشان قرار دهد. در ادامه و با بررسی های تخصصی و به کمک تکنولوژی های جدید، در نهایت دی ان ای قاتل از تار مویی که روی لباس های مقتول به جا مانده بود به دست آمد و با بررسی های بیشتر، عامل اصلی جنایت شناسایی شد.

ماموران متوجه شدند که دی ان ای به دست آمده متعلق به مردی به نام رابرت جان لانو 70ساله است که در زمان جنایت، سربازی 29ساله بود و در همان پایگاه ارتش که در نزدیکی محل زندگی مقتول بود، فعالیت می کرد. در ادامه معلوم شد که این مرد یک تبهکار مخوف است که هم اکنون به اتهام تجاوز در زندان به سر می برد. نیکلاس بورخس، رئیس پلیس مونتری کانتی می گوید: این مرد یک هیولای کامل است. فردی که هر جا قدم گذاشته به همراه خود نابودی آورده است.

او 20سال از عمرش را به اتهام تجاوز در زندان گذرانده و وقتی شناسایی شد نیز همچنان در زندان بود. حالا و با شناسایی این مرد، معمای قتل دختری که خانواده اش در آرزوی زندگی بهتر به آمریکا آمده بودند فاش شده و منتظریم که او از زندان ایالت نوادا به کالیفرنیا منتقل شود تا به اتهام قتل دختربچه 5ساله محاکمه شود.

/رکنا

ما را در
گوگل نیوز دنبال کنید