علم‌الهدی: مشکل امروز کشور بی‌حجابی و بی‌عفتی است

علم‌الهدی گفت: کشور از دو جریان رنج می‌برد؛ مسئله اول بی‌حجابی و بی‌عفتی است و مسئله دوم گرانی در امکانات معیشتی که یک عده عناصر سودجوی دلال عامل این گرانی و تنگنای معیشت برای مردم شدند.

علم‌الهدی: مشکل امروز کشور بی‌حجابی و بی‌عفتی است
احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد

به گزارش اصلاحات نیوز؛ حجت الاسلام سیداحمد علم‌الهدی در خطبه‌های نماز عید سید فطر در حرم امام رضا (ع) گفت: هفته معلم و یاد و خاطره استاد شهید مرحوم آیت‌الله مطهری را گرامی می‌داریم و از راهپیمایی ارزشمند و حماسه‌آفرین شما مرد و زن در روز قدس در هوای گرم با دهان روزه‌دار تشکر می‌کنم.

وی افزود: در ماه مبارک رمضان امسال دو حادثه ناگوار در شهر ما اتفاق افتاد؛ یک حادثه روز‌های اول ماه و از دست‌دادن جان‌گداز دو عامل خدمتگذار و اثربخش در مشهد و حادثه آخر ماه که یک عزیز کارگر فعال از قشر آسیب‌پذیر، یک پاکبان در وسط خیابان مورد اصابت گلوله قرار گرفت؛ نمی‌شود گفت این دو حادثه صد در صد اتفاقی بوده از دستگاه‌های امنیتی خواهش می‌کنم این دو مسئله را بررسی بیشتری کنند، یک جریان است که می‌خواهد مشهد را به هم بریزد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی تصریح کرد: جریانی است که از طریق مشهد و امام رضا (علیه‌االسلام)، کشور را هدف گرفته است.

کشور از دو جریان رنج می‌برد؛ گرانی در امکانات معیشتی که یک عده عناصر سودجوی دلال عامل این گرانی و تنگنای معیشت برای مردم شدند امیدواریم عزیزان ما در هر سه قوه این مشکل را حل کنند و مسئله دوم بی‌حجابی و بی‌عفتی است؛ بی‌حجابی انکر منکرات است که نباید نسبت به آن بی‌تفاوت بود.

وی خاطرنشان کرد: این ولنگاری و بی‌عفتی بی‌اثر در مسئله معیشت نیست؛ اگر بی‌دینی از بی‌عفتی و ناهنجاری‌های اجتماعی شروع شد، تمام نحسی اش زندگی مردم را می‌گیرد و امر به معروف و نهی از منکر فریضه الهی است که بر هر مسلمانی واجب است.