۲۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۴

علی محمد نمازی، عضو حزب کارگزاران:

شورای نگهبان هرفرد عادی را که ثبت‌نام کرده اصلاح‌طلب محسوب می‌کند! احتمالا لیست خواهیم داد

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران و سازندگی می‌گوید: ۹۰ درصد مردم ایران اصلاح‌طلب هستند و هر کاندیدایی از قشر عادی جامعه که ثبت‌نام کرده باشد، اصلاح‌طلب محسوب می‌شود، شاید وزارت کشور از این منظر به قضیه نگاه می‌کند و می‌گوید اصلاح‌طلبان را تایید می‌کنیم.

شورای نگهبان هرفرد عادی را که ثبت‌نام کرده اصلاح‌طلب محسوب می‌کند! احتمالا لیست خواهیم داد
علی محمد نمازی، عضو حزب کارگزاران

اصلاحات نیوز؛ «ائتلاف طبیعی است.» این عبارتی است که علی محمد نمازی عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی از امکان ائتلاف کارگزاران سازندگی، ندای ایرانیان و اعتماد ملی خبر می‌دهد.

اما اظهارات او تنها به ائتلاف میان اصلاح‌طلبان باقی نماند چنانچه در پاسخ به ادعای وزارت کشور مبنی بر تایید صلاحیت بیش از ۱۵۰۰ اصلاح‌طلب یادآور می‌شود که ۹۰ درصد مردم ایران اصلاح‌طلب هستند.

به گزارش خبرآنلاین بخش هایی از گفت و گوی نمازی را در ادامه می خوانید:

با توجه به اینکه بنده به عنوان معاون امور استان‌های در حال بررسی وضعیت داوطلبین در استان‌ها هستم، در تهران و اصفهان چهره‌های شاخص در انتخابات ثبت‌نام نکردند، در حقیقت در شهرستان اصفهان چهره‌ها از ثبت‌نام استقبال نکردند و تعداد کمی از چهره‌های شناخته شده که ثبت‌نام کردند هنوز نتیجه احراز صلاحیت آنها اعلام نشده است. موردی که اکنون بنده اطلاع دارم این است در استان اصفهان چهره شاخصی تایید صلاحیت نشده است.
۹۰ درصد مردم ایران اصلاح‌طلب هستند و هر کاندیدایی از قشر عادی جامعه که ثبت‌نام کرده باشد، اصلاح‌طلب محسوب می‌شود، شاید وزارت کشور از این منظر به قضیه نگاه می‌کند و می‌گوید اصلاح‌طلبان را تایید می‌کنیم. به عبارت دیگر ۹۰ درصد مردم ایران معتقد به براندازی و حرکت‌های قهرآمیز نیستند بلکه به دنبال اصلاح امور هستند.
جبهه اصلاحات راهبرد خود را اعلام کرده و راهبردش هم این است که چون کاندیدا نیست ما نمی‌توانیم در انتخابات شرکت کنیم اما امکان دارد برخی احزاب اصلاح‌طلب مانند کارگزاران سازندگی، ندای ایرانیان و اعتماد ملی بخواهند لیست بدهند، البته در حال حاضر ما تاییدیه‌ها را جداگانه رصد می‌کنیم اگر رأی‌آور و اصلاح‌طلب باشند، در دایره ارزیابی قرار می‌دهیم و اگر ارزیابی‌ها به اینجا رسید که ما می‌توانیم این افراد را داخل لیست قرار بدهیم، آن وقت اعلام خواهیم کرد، یعنی افرادی را داخل لیست قرار می‌دهیم که انتخاب شوند.
حزب کارگزاران سازندگی از قبل اعلام کرده که ما قصد ورود به انتخابات داریم بر همین اساس الان در حال بررسی هستند، لذا امکان لیست دادن توسط حزب کارگزاران سازندگی وجود دارد.
بنده بارها گفتم کار طبیعی احزاب این است که اگر کاندیداهای مشترک داشتند باید با هم ائتلاف کنند و این امر طبیعی است.
در راستای حمایت از داوطلبان میانگین امتیاز از ۳ مولفه برای کارگزاران اهمیت دارد که عبارتند از رأی‌آوری، اصلح‌طلب بودن و زمینه همکاری در آینده. بنابراین اگر نامزدی بخواهد مورد حمایت حزب کارگزاران سازندگی قرار بگیرد ما این ارزیابی را در مورد آنها انجام می‌دهیم، به این ترتیب که میزان رأی‌آوری ، اصلاح‌طلب بودن و آمادگی ادامه همکاری را می‌سنجیم، آنچه به عنوان شرط اول برای ما اهمیت دارد، اصلاح‌طلبی است.

ما را در
گوگل نیوز دنبال کنید