۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۴

سیل مرگبار در مناطق زلزله‌زده ترکیه+فیلم

بر اثر بارندگی سیل‌آسا بسیاری از خیابان‌ها و معابر شهر آدی‌یامان و شانلی‌اورفا دچار آب گرفتگی شده و تعدادی کشته و مفقود شده اند.

سیل مرگبار در مناطق زلزله‌زده ترکیه+فیلم
سیل

 استان آدی‌یامان و شانلی‌اورفا در جنوب ترکیه که حدود پنج هفته پیش گرفتار زلزله مهیب شده بود، در پی بارش شدید باران طی روز گذشته و امروز چهارشنبه به زیر سیل رفته و بر اثر این حادثه، پنج نفر جان باخته و چهار نفر مفقود شدند.

به گزارش فرارو، شبکه تی. آر. تی. خبر ترکیه از خسارت سنگین سیل در مناطق شهری و تاسیسات زیربنایی و مسیر‌های جاده‌ای جنوب ترکیه خبر داد و اعلام کرد: سیل برخی چادر‌ها و کانکس‌های اسکان شهروندان زلزله‌زده را با خود برده و چادر‌هایی که احتمال آبگرفتگی وجود دارد، تخلیه شده است.

بنا به اعلام این رسانه، بارش باران در این مناطق همچنان ادامه دارد و با آب گرفتگی مناطق اسکان زلزله زدگان، شهروندان سیل‌زده دیگر چادر هم برای اسکان ندارند.

تی. آر. تی. خبر میزان بارش ۲ روز اخیر در استان‌های شانلی‌اروفا و آدی‌یامان را برابر نیمی از کل بارش سالانه این مناطق اعلام کرد و گزارش داد: برای نجات شهروندان از سیل، بالگرد‌هایی به منطقه اعزام شده است.

این رسانه اعلام کرد: بر اثر بارندگی سیل‌آسا بسیاری از خیابان‌ها و معابر شهر آدی‌یامان و شانلی‌اورفا دچار آب گرفتگی شده و آموزش و درمان در بیمارستان آموزشی و تحقیقاتی ایوبیه به علت آب گرفتگی برای یک روز در این شهر به حالت تعلیق درآمده است.

این رسانه اضافه کرد: سیل صد‌ها خانه و وسیله نقلیه در این دو شهر را با خود برده و به مزارع کشاورزی خسارت زیادی وارد کرده است و بسیاری از مردم سیل زده نیز در حال تخلیه خانه‌های خود هستند.

رئیس جمهور ترکیه امروز در جلسه گروه پارلمانی حزب عدالت و توسعه با اشاره به وقوع سیل در مناطق زلزله‌زده کشورش گفت: در برابر سخاوت، صلابت و اعتماد ملت حرفی برای گفتن ندارم و امیدوارم شرمنده ملت خود نباشم.

رجب طیب اردوغان از اسکان نزدیک به ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار سکنه منطقه زلزله‌زده در ۴۳۳ هزار چادر و کانکس خبر داد و افزود: بخشی از این مناطق متاسفانه دیروز و امروز گرفتار سیل شد.

ما را در
گوگل نیوز دنبال کنید