۱۱ دی ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۷

سود باورنکردنی هولدر‌های ایرانی از سقوط بیت‌کوین!

قیمت بیت‌کوین در حدفاصل هفته اول مهر تا دی‌ماه امسال یعنی ظرف سه ماه حدود ۱۴ درصد آب رفته، اما سرمایه‌گذاران ایرانی آن در همین مدت به سود هفت درصدی رسیدند. اتفاقی که دلیل آن تاحدودی ناراحت‌کننده است.

سود باورنکردنی هولدر‌های ایرانی از سقوط بیت‌کوین!
بیت‌کوین

بیت‌کوین به عنوان سردمدار بازار ارز دیجیتال کماکان روند نزولی که از آبان پارسال کلید زده را ادامه می‌دهد. درحال حاضر بیت‌کوین در نیمه کانال ۱۶ هزار دلار معامله می‌شود و نسبت به سه ماه قبل که روی پله‌های ابتدایی محدوده ۱۹ هزار دلار ایستاده بود، هولدر‌های آن متحمل ضرر ۱۴ درصدی شدند، اما به لطف افزایش قیمت دلار، این افت قیمت ۱۴ درصدی برای هولدر‌های ایرانی به سود هفت درصدی تبدیل شده است. به‌جز بیت‌کوین، در حال حاضر اتریوم، دوج‌کوین، کاردانو و ترون جزو مهمترین ارز‌های دیجیتال برای هولدر‌های ایرانی محسوب می‌شوند که در این مدت لزوما رفتاری مشابهی با رهبر بازار نداشتند، اما نهایتا افزایش قیمت دلار نتیجه باوردنکردنی در کیف پول ایرانی‌ها داشته است.
سقوط ۱۴ درصدی بیت‌کوین و سود هفت درصدی ایرانی‌ها

به گزارش فرارو، قیمت بیت‌کوین درحدفاصل روز ۹ مهر تا ۹ دی چیزی نزدیک دو هزار و ۷۴۰ دلار ریخته است. افت قیمتی که معادل بازدهی سه ماهه منفی ۱۴ درصدی آن است. با این حال در این مدت هفت درصد به دارایی بیت‌کوین ایرانی‌ها در کیف پولشان اضافه شده است. چون روز ۹ مهر هر واحد بیت‌کوین با احتساب دلار ۳۳ هزار تومانی، تقریبا ۶۳۸ میلیون تومان ارزش داشت و روز ۹ دی که قیمت آن به نیمه کانال ۱۶ هزار دلار رسید، با احتساب دلار ۴۰ هزار تومانی، نزدیک ۶۸۰ میلیون تومان ارزش داشت.

سقوط هشت درصدی اتریوم و سود ۱۲ درصدی ایرانی‌ها

نمودار اتریوم بازدهی سه‌ماهه منفی هشت درصدی را نشان می‌دهد، اما ایرانی‌ها از همین افت قیمت، به سود ۱۲ درصدی رسیدند. روز نهم مهر ماه امسال هر واحد اتریوم هزار و ۳۱۰ دلار ارزش داشت و سه مااه بعد آن را کمتر از هزار و ۲۰۰ دلار معامله می‌کردند. در همین مدت قیمت دلار روند صعودی داشته است و الان هر واحد اتریوم به پول خودمان معادل ۴۸ میلیون تومان است، اما سه ماه قبل قیمت اتریوم برای سرمایه‌گذاران ایرانی بازار ارز دیجیتال حدود ۴۳ میلیون تومان محاسبه می‌شد.
رشد ۱۶ درصدی دو‌ج‌کوین و سود ۴۰ درصدی ایرانی‌ها

دوج‌کوین با نماد اختصاری DOGE ظرف سه ماه بازدهی مثبت ۱۶ درصدی داشته است. هر واحد دوج‌کوین که روز ۹ دی معادل ۰.۰۷۰ دلار یعنی هفت سنت خرید و فروش می‌شد، روز ۹ مهرماه ۰.۰۶۰ دلار ارزش داشت. خریداران ایرانی دوج‌کوین روز ۹ مهر برای هر واحد از این ارز دیجیتال تقریبا دو هزار تومان پرداخت می‌کردند و روز ۹ دی می‌توانستند آن را دو هزار و ۸۰۰ تومان بفروشند. یعنی همزمان با افزایش ۱۶ درصدی قیمت دو‌ج‌کوین، هولدر‌های ایرانی آن به لطف روند صعودی قیمت دلار، به سود ۴۰ درصدی رسیدند.
سقوط ۴۲ درصدی کاردانو و ضرر ۳۰ درصدی ایرانی‌ها

قیمت کاردانو ظرف سه ماه قبلی ۴۰ درصدی آب رفته، اما ضرر سرمایه‌گذاران ایرانی آن در همین مدت کمتر بوده است. کاردانو یا همان ADA، روز نهم مهر‌ماه امسال ۰.۴۳۱ دلار ترید می‌شد و سه ماه بعد ارزش آن به ۰.۲۴۶ دلار تنزل پیدا کرد. با این وجود سرمایه‌گذاران ایرانی بازار ارز دیجیتال که در کیف پولشان کاردانو نگه می‌دارند، نزدیک ۳۰ درصد ضرر کردند. چون کاردانو ۰.۴۳۲ دلاری در روز ۹ دی کمی بیش از ۱۴ هزار تومان ارزش داشت و قیمت آن الان به پول خودمان تقریبا ۱۰ هزار تومان محاسبه می‌شود.
سقوط ۱۱ درصدی ترون و سود ۱۰ درصدی ایرانی‌ها

ترون یکی دیگر از انواع ارز دیجیتال سرشناس در بازار است و جزو مهمترین گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاران ایرانی به‌حساب می‌آید. این یکی در سه ماه قبل بازدهی منفی ۱۱ درصدی داشته، اما ایرانی‌هایی که در کیف پولشان ترون دارند، در همین مدت ۱۰ درصد به سرمایه‌شان اضافه شده است. قیمت کاردانو از ۹ مهر تا ۹ دی‌ماه امسال از ۰.۰۶۱ دلار به ۰.۰۵۴ دلار تنزل پیدا کرده است، اما قیمت ترون برای سرمایه‌گذاران ایرانی بازار در همین مدت از دو هزار تومان به دو هزار و ۲۰۰ تومان رسیده است.

ما را در
گوگل نیوز دنبال کنید