سلطانِ متوهم، طلبکار شد: هیچ بدهی به ایران نداریم!

رئیس جمهوری ترکیه ضمن تاکید بر این که به ایران بدهکار نیستند، از آمادگی خود برای میزبانی دیدار روسای جمهوری روسیه و اوکراین در صورت تمایل آنها خبر داده و اعلام کرد که کشورش به زودی میزبان رئیس رژیم صهیونیستی خواهد بود.

سلطانِ متوهم، طلبکار شد: هیچ بدهی به ایران نداریم!

به گزارش اصلاحات نیوز؛ به نقل از بخش عربی خبرگزاری «آناتولی» ترکیه، «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهوری این کشور شامگاه چهارشنبه در مصاحبه با یکی از شبکه های خصوصی کشورش، ابراز امیدواری کرد که روسیه دست به اقدام نظامی علیه اوکراین نزند.

اردوغان در این باره اظهار داشت: امیدوارم که مسکو به یک فعالیت نظامی علیه اوکراین اقدام نکند چرا که چنین اقدامی نمی تواند برای روسیه و منطقه منطقی باشد.

رئیس جمهوری ترکیه افزود: می توانیم از طریق گرد هم آوردن رهبران دو کشور (ولادیمیر پوتین و ولودیمیر زلنسکی، روسای جمهوری روسیه و اوکراین) در ترکیه اگر آنها بخواهند، مسیر منجر به صلح را بار دیگر باز کنیم.

اردوغان در پاسخ به پرسشی در رابطه با اقدام ایران در قطع جریان گاز طبیعی به ترکیه نیز، گزارش های حاکی از انجام چنین اقدامی به دلیل انباشت بدهی های کشورش را تکذیب کرده و خاطر نشان ساخت که تهران هیچ گونه طلبی از آنکارا ندارد.

رئیس جمهوری ترکیه همچنین از سفر قریب الوقوع «اسحاق هرتزوگ»، رئیس رژیم صهیونیستی به کشورش در اوایل ماه فوریه (ماه آینده میلادی) خبر داده و تاکید کرد که با این سفر، مرحله جدیدی در روابط دو جانبه انکارا و تل اویو آغاز خواهد شد.