۱۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۱

زنان ارتش اوکراین کفش مناسب جنگ ندارند!+عکس

با شدت گرفتن جنگ روسیه و اوکراین تعداد بیشتری از زنان اوکراینی برای جنگ به خط مقدم رفتند تا به عنوان داوطلب یا پرسنل ارتش در کنار مردان به جنگ بپردازند.

زنان ارتش اوکراین کفش مناسب جنگ ندارند!+عکس
زنان ارتش اوکراین

اصلاحات نیوز؛ با شدت گرفتن جنگ روسیه و اوکراین تعداد بیشتری از زنان اوکراینی برای جنگ به خط مقدم رفتند تا به عنوان داوطلب یا پرسنل ارتش در کنار مردان به جنگ بپردازند.

به گزارش اصلاحات نیوز، به نقل از رسانه‌های عربی، امروز حضور زنان در نیروهای مسلح اوکراین بخش لاینفکی از این ساختار شده است، اما این زنان با مشکلات قابل توجهی در جنگ مواجه هستند؛ یکی از بارزترین آنها مناسب نبودن لباس‌های نظامی مردانه برای فیزیک آنهاست و در این رابطه به طور ویژه‌ای بابت اندازه نبودن جلیقه‌های ضدگلوله و نیز نبود کفش‌های مناسب شکوه و شکایت دارند.

نظامیان زن اوکراینی بارها خواستار حل این مشکل شدند تا بتوانند بهتر در خط مقدم جنگ فعالیت کنند.

همین امر باعث شد چندی پیش وزارت دفاع هلند اعلام کند، تعداد زیادی پوتین و نیز کلاهخود و چند شیء نظامی دیگر را که مخصوص نظامیان زن تولید شده است به ارتش اوکراین اهدا می‌کند.

به گفته وزارت دفاع هلند، مقادیری لباس کامل نظامی با سایز زنانه نیز ارسال شده است.

پیش از این وزارت خارجه اوکراین در صفحه خود در شبکه اجتماعی ایکس اعلام کرده بود بیش از 42 هزار زن در نیروهای مسلح اوکراین خدمت می‌کنند که حداقل پنج هزار نفر از آنها در خط مقدم حضور دارند.

ما را در
گوگل نیوز دنبال کنید