۲۶ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۵ بروزرسانی شده: ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۵

بیانیه جبهه اصلاحات استان مرکزی در اعتراض به فاجعه درگذشت مهسا (ژینا) امینی

در فلاکت امروز مردم، اقدامات عده‌ای مأمور باعث افزایش خشم اجتماعی و بازی با انبار باروت است

جبهه اصلاحات استان مرکزی در اعتراض به فاجعه درگذشت مهسا (ژینا) امینی نوشت: در فقر و فلاکت امروز مردم، اقدامات عده‌ای مأمور تحت هر عنوانی باعث افزایش خشم اجتماعی و بازی با انبار باروت است

در فلاکت امروز مردم، اقدامات عده‌ای مأمور باعث افزایش خشم اجتماعی و بازی با انبار باروت است
لوگو جبهه اصلاحات ایران

بیانیه جبهه اصلاحات استان مرکزی در اعتراض به فاجعه درگذشت مهسا (ژینا) امینی

در فلاکت امروز مردم، اقدامات عده‌ای مأمور تحت هر عنوانی باعث افزایش خشم اجتماعی و بازی با انبار باروت است

انا لله و انا الیه راجعون

جبهه اصلاحات استان مرکزی مرگ شهادت گونه  ومظلومانه ی دختر جوان کرد ایرانی - خانم مهسا امینی - را به خانواده ، خصوصا مادر و پدر داغدار ، همشهریان و تمام مادران و پدران و ملت بزرگ ایران زمین تسلیت عرض نموده و ضمن اعتراض جدی به عملکرد ناصواب ، غیر قانونی و غیر شرعی با زنان و دختران سرزمینانمان با عنوان « گشت ارشاد » و هر شکل دیگرش از حکومت یکدست انتظار پاسخگویی شفاف و برخورد با آمران و عاملان این اتفاق و دیگر موارد مشابه قبلی را داریم .

ما، اصلاح طلبان استان مرکزی همراه و همزبان با ملت داغدار ایران اعلام می داریم که با هر اقدام تنبیهی و تأمینی در خصوص پوشش و نوع حجاب دختران و زنان ایرانی مخالفیم و معتقدیم که بر اساس فرامین صریح قرآنی این عمل زشت در حاکمیتی که قاطعانه اعتقاد دارد  این کشور،  کشور  امام حسین (ع) و ائمه اطهار  هست با « حفظ کرامت انسانها - بما هو انسان  » و تمامی آموزه های اسلامی و انسانی  در تعارض  آشکار  می باشد.

ما ضمن به رسمیت شناختن حق انتخاب سبک زندگی و نوع پوشش دختران و پسران این سرزمین اعلام میداریم که این حق خدادادی هر انسان است که حکومت موظف به حراست و حفاظت از آن می باشد.

در شرایطی که مجلس و دولت فاقد پشتوانه ی اکثریت ایرانیان بر سر کار  است  و به علت تحریم ها خارجی و  نابخردیها و ناکارآمدیهای  دلواپسان داخلی روز به روز بر مشکلات اقتصادی، فقر و فلاکت ملت  افزوده می شود؛ هدف قراردادن امنیت روانی جامعه و برخوردهای خشن و خیابانی با زنان و جوانان این مرز و بوم توسط عده ای خودسر یا مأمور تحت هر عنوانی باعث افزایش خشم اجتماعی و بازی با انبان باروت است.

امروز زنان و دختران ما بیش از هر زمان دیگری به احساس امنیت و همراهی  پلیس در کشور نیاز مندند که اگر این احساس امنیت را از پلیس دریافت نکنند در مقابل زورگیران خیابانی و اراذل و اوباش و قمه بدستان -  که به لطف اقدامات اقتصادی حکومت یکدست ، روز به روز بر تعدادشان در خیابانها افزوده می شود - چه پناهگاه دیگری دارند ؟

به اعتقاد ما از مجلس و دولت انقلابی که عملا به یک مسوول دفتر تقلیل پیدا کرده اند نه صدایی بلند می شود ونه به صدای آنها وقعی گذاشته می شود . اما جای سؤال از مراجع  تقلید و مقام رهبری باقیست ؛  که این دردی که بر جان ها و زخمی که بر پیکر جامعه نشسته، چگونه قرار است التیام یابد ؟ چرا نسبت به خشکاندن ریشه های تحجر و تفکرات خوارج گونه ی برخي امامان جمعه و تریبون به دستان که همچون موریانه در حال نابودی آرامش، اعتماد ، باورها و اعتقادات مردم است ؛ اقدامی عاجل انجام نمی پذیرد؟ .
تا چه زمانی و چقدر زنان و دختران این سرزمین باید قربانی افکار پوچ و قرون وسطایی عده ای قلیل گردند تا غلط بودن این روشها و برخوردها مشخص گردد .

از فرمانده کل قوا انتظار داریم طبق وظیفه قانونی و شرعی خود نسبت به برچیدن بساط «گشت ارشاد » و همه اشکال آن اقدام نمایند و با  دستور قاطع در خصوص شناسایی ، معرفی ، برکناری و برخورد با عوامل و اوامر این اتفاق زشت - در هر سطح و لباسی - چهره ی مخدوش شده ی دستگاه قضا و  پلیس در کشور را احیا نمایند
و در پایان خداوند را می خوانیم که درهای رحمتش را به روی این مردمان و این کشور بگشاید و عاقبت حاکمان این دیار را ختم به خیر بگرداند .

جبهه ی اصلاحات استان مرکزی
اربعین ۱۴۴۴ قمری / ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ شمسی

ما را در
گوگل نیوز دنبال کنید