۲۳ آذر ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۸

خوش‌اقبالی یک کارگردان روحانی در سایه رقابت پژمان جمشیدی و رضا عطاران!

حجت‌الاسلام امید آقایی با لباس روحانیت فیلم «ورود و خروج ممنوع» را در سال ۹۸ کارگردانی کرد و نکته مهم درباره آن هم این است که یک روایت کمدی درباره لباس روحانیت است، چیزی شبیه به فیلم «مارمولک»! این فیلم از سال ۹۸ در شرایط شبه‌توقیف قرار داشت و این روز‌ها به تازگی اجازه اکران عمومی به دست آورده است.

خوش‌اقبالی یک کارگردان روحانی در سایه رقابت پژمان جمشیدی و رضا عطاران!
سینما

اصلاحات نیوز؛ فیلم «ورود و خروج ممنوع» که اولین فیلم سینمایی کارگردانی شده توسط یک روحانی محسوب می‌شود، در هفته ابتدایی اکران به جمع پنج فیلم پرفروش هفته راه پیدا کرده است.

به گزارش فرارو، حال گیشه سینما‌ها همچنان خوب است و در سایه هشدار‌های متعدد دلسوزان درباره فراگیری تب کمدی‌سازی در سینمای ایران، همچنان مخاطبان به‌صورتی پرشور در سالن‌های سینما حاضر می‌شوند تا به تماشای همین فیلم‌های کمدی بنشینند.

بعد از معجزه «فسیل» در اکران ۱۴۰۲ و در ادامه توفیق فیلم «هتل» حالا سومین فیلم مدعی جذب مخاطب هم به چرخه اکران راه پیدا کرده است. «ویلای ساحلی» با نقش‌آفرینی زوج رضا عطاران و پژمان جمشیدی همان فیلمی است که مدیران سینمایی حساب ویژه‌ای برای تحقق رویای گیشه هزار میلیارد تومانی در سال جاری، روی آن حساب کرده بودند.

مجموع فروش سینمای ایران این هفته از مرز ۸۲۰ میلیارد تومان عبور کرده و باید دید آیا فیلم تازه کیانوش عیاری در کنار فیلم‌های مسعود اطیابی و کریم امینی می‌توانند طی ماه‌های باقی‌مانده تا پایان سال، مجموع فروش بالغ بر ۱۸۰ میلیارد تومانی را تضمین کند و تجربه یک سال رویایی را برای سینمای ایران رقم بزنند؟

در گزارش هفتگی «فرارو» از وضعیت فروش فیلم‌های سینمای ایران، عملکرد پنج فیلم پرفروش هفته چهارم آذرماه ۱۴۰۲ را مرور می‌کنیم.

رتبه اول؛ هتل/ ۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان

همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد آغاز اکران «ویلای ساحلی» تأثیر مستقیم بر فروش فیلم «هتل» گذاشت. فیلم مسعود اطیابی که فروشی قابل‌قبولی در هفته‌های ابتدایی اکران را تجربه می‌کرد، به ناگهان از دو هفته قبل در سراشیبی قرار گرفت و حالا با ورود یک رقیب تازه‌نفس افت فروش هفتگی آن شتاب هم گرفته است.

فیلم «هتل» این هفته بیش از ۳ میلیارد تومان نسبت به هفته قبل کاهش فروش داشته و این نشان می‌دهد که علاقه‌مندان پژمان جمشیدی، فعلا تماشای فیلم تازه او را به فیلمی که پیش‌تر روی پرده داشته ترجیح می‌دهند.

«هتل» در این هفته با کاهش بیش از ۷۰ هزار نفری نسبت به هفته قبل، ۳۱۷ هزار مخاطب را به سالن‌های سینمای کشاند و فروش هفتگی ۱۳ میلیارد ۵۰۰ میلیون تومان را به نام خود ثبت کرد.

مجموع فروش این فیلم از ابتدای اکران تا کنون، ۱۸۵ میلیارد و ۴۴۵ میلیون تومان بوده است.

رتبه دوم؛ ویلای ساحلی/ ۹ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان

ترکیب رضا عطاران و پژمان جمشیدی برای هر فیلم دیگری هم می‌توانست چنین افتتاحیه‌ای را رقم بزند. فیلم «ویلای ساحلی» امضای معتبری به نام کیانوش عیاری را هم پای خود داشت و همین ویژگی‌ها سبب شد در هفته اول اکران به‌صورت همزمان مخاطبان عادی و سینمادوستان را به سمت خود جلب کند.

«ویلای ساحلی» البته با توجه به لحن خاص روایت و تفاوت مشهودی که با کمدی‌های موردانتظار مخاطبان عام دارد، برای حفظ جایگاه خود در جدول فروش هفتگی مسیر چندان همواری را پیش روی خود ندارد و می‌توان پیش‌بینی کرد که در هفته‌های آینده این شتاب اولیه برای صعود در گیشه، با کاهش مواجه شود.

فیلم سینمایی «ویلای ساحلی» از هفته بیش از ۲۰۵ هزار مخاطب را به سینما‌ها کشاند و فروش هفتگی آن از مرز ۹ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان فراتر رفت.

مجموع فروش این فیلم از ابتدای اکران هم ۹ میلیارد و ۶۱۰ میلیون تومان بوده است.

رتبه سوم؛ فسیل/ ۲ میلیارد و ۸۸۰ میلیون تومان

فیلم سینمایی «فسیل» هم که در دو هفته اخیر باردیگر سیر صعودی در جریان استقبال مخاطبان در پیش گرفته بود، این هفته تحت تأثیر ورود «ویلای ساحلی» به چرخه اکران با افت فروشی در حدود یک میلیارد تومان مواجه شد.

البته فیلم کریم امینی با توجه به بازه زمانی ۱۰ ماهه اکرانش، همچنان یکی از فیلم‌های پرقدرت در جذب مخاطب به سالن‌های سینما محسوب می‌شود و بهرام افشاری همچنان یکی از موفق‌ترین ستاره‌های گیشه امسال به حساب می‌آید.

«فسیل» این هفته هم توانست بیش از ۶۸ هزار مخاطب را به سالن‌های سینما بکشاند و رقم ۲ میلیارد و ۸۸۰ میلیون تومان را در گیشه هفتگی خود ثبت کند.

مجموع فروش این فیلم از ابتدای اکران تا کنون ۲۹۶ میلیارد و ۳۹۰ میلیون تومان بوده است.

رتبه چهارم؛ بچه زرنگ/ ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان

انیمیشن سینمایی «بچه زرنگ» هم از این هفته دو رقیب تازه‌نفس دارد و قابل پیش‌بینی بود که فروش هفتگی آن تحت تأثیر ورود این فیلم‌های تازه به چرخه اکران قرار خواهد گرفت.

انیمیشن سینمایی «مسافری از گانور» تازه‌ترین فیلم انیمیشینی اکران شده در سینمای ایران است که شروع قابل‌قبولی را هم داشته و می‌تواند موج «بچه زرنگ» در چرخه اکران امسال را تکمیل کند. در کنار این انیمیشن، فیلم سینمایی «سلفی با رستم» هم از آثار گروه سنی کودک و نوجوان است که این هفته اکران خود را آغاز کرده است.

با این همه، اما «بچه زرنگ» در قامت یک پدیده در اکران امسال، همچنان جایگاه خود در ترکیب پنج فیلم صدر جدول فروش هفتگی سینما‌ها را حفظ کرده است.

انیمیشن «بچه زرنگ» این هفته ۸۱ هزار مخاطب را به سینما‌ها کشاند و ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان هم فروش کرد.

مجموع فروش این فیلم از ابتدای اکران تا کنون ۴۸ میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان بوده است.

رتبه پنجم؛ ورود و خروج ممنوع/ دو میلیارد و ۳۴۰ میلیون تومان

این فیلم حتی اگر چنین فروش افتتاحیه‌ای را هم تجربه نمی‌کرد، یکی از پدیده‌های متفاوت در سینمای ایران بود که حتما در آینده در گزارش مشروحی به آن خواهیم پرداخت. فیلم «ورود و خروج ممنوع» اولین فیلم سینمای ایران است که یک کارگردان روحانی آن را کارگردانی کرده است.

حجت‌الاسلام امید آقایی با لباس روحانیت این فیلم را در سال ۹۸ کارگردانی کرد و نکته مهم درباره آن هم این است که یک روایت کمدی درباره لباس روحانیت است، چیزی شبیه به فیلم «مارمولک»! این فیلم از سال ۹۸ در شرایط شبه‌توقیف قرار داشت و این روز‌ها به تازگی اجازه اکران عمومی به دست آورده است.

حضور اکبر عبدی، محمدرضا شریفی‌نیا، هادی کاظمی و نیوشا ضیغمی در این فیلم تا به اینجا گیشه موفقی را برای آن رقم زده و باید دید آیا استقبال از آن ادامه پیدا خواهد کرد؟

فیلم «ورود و خروج ممنوع» در هفته گذشته ۵۲ هزار مخاطب را به سینما‌ها کشاند و دو میلیارد و ۳۴۰ میلیون تومان هم فروش داشت که افتتاحیه‌ای قابل قبول برای آن محسوب می‌شود.

ما را در
گوگل نیوز دنبال کنید