۲۰ تیر ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۸

جزئیات اولین پرواز گردشگری ایران به مصر / وزیر گردشگری قاهره: این پرواز از طریق فردوگاه «شرم الشیخ» انجام خواهد شد

احمد عیسی، وزیر گردشگری مصر در اظهاراتی گفت که این کشور میزبان اولین پرواز مستقیم از تهران خواهد بود. وی گفت که این پرواز از طریق فردوگاه بین المللی «شرم الشیخ» انجام خواهد شد؛ زیرا از اوایل سال جاری درخواست‌هایی برای انجام پرواز میان دو کشور مطرح شده بود.

جزئیات اولین پرواز گردشگری ایران به مصر / وزیر گردشگری قاهره: این پرواز از طریق فردوگاه «شرم الشیخ» انجام خواهد شد
مصر

به گزارش پایگاه خبری الفجر، احمد عیسی، وزیر گردشگری مصر در اظهاراتی گفت که این کشور میزبان اولین پرواز مستقیم از تهران خواهد بود.

وی گفت که این پرواز از طریق فردوگاه بین المللی «شرم الشیخ» انجام خواهد شد؛ زیرا از اوایل سال جاری درخواست‌هایی برای انجام پرواز میان دو کشور مطرح شده بود.

وزیر گردشگری مصر گفت که در این مدت درحال بررسی برنامه های گردشگری، رزرو هتل و نوع گردشگری بر اساس قوانین این وزارت بودیم.

احمد عیسی گفت که در اولین پرواز ۲۵ گردشگر ایرانی به مصر خواهند آمد و برنامه آنها تنها محدود به گردشگری ساحلی در جنوب سینا، نوبیع و طابا خواهد بود و هیاتی از اداره گردشگری از آنها استقبال خواهند کرد.

اخیرا دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی گفت: با توافقی که میان ایران و مصر صورت گرفته، تبادل گردشگر میان این دو کشور از شهرهای تهران، مشهد و شیراز به شرم‌الشیخ مصر پس از ۴۰ سال به صورت مستقیم از ۴۵ روز تا ۲ ماه آینده صورت خواهد گرفت.

فرهاد دوایی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: هفته گذشته از طریق انجمن‌های صنفی دفاتر خدمات مسافرتی شهرهای تهران، مشهد و شیراز روابطی برای تبادل گردشگر شکل گرفت. از آنجا که ما مراوده‌ای با مصر نداشتیم، اولین گروه پس از ۴۰ سال از طرف متولیان گردشگری ایران وارد مصر شدند و یک پیشنهاد از سوی مجموعه‌های گردشگری مصر به ایران داده شد.

وی افزود: قرار شده به صورت نمادین اولین پرواز از تهران به قاهره حدود ۴۵ روز آینده انجام شود و با توجه به صحبت‌هایی که در کشور مصر صورت گرفته، امیدواریم شاهد تبادل گردشگر میان این ۲ کشور باشیم.

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی گفت: با توجه به صحبت‌هایی که با وزارت گردشگری مصر صورت گرفته، ملاحظاتی میان ۲ طرف وجود دارد که حدود ۲ هفته آینده توافق نهایی میان طرف مصری، طرف عراقی و طرف ایرانی در تهران صورت خواهد گرفت تا براساس آن از ۲ ماه آینده تبادل گردشگر میان ایران و مصر صورت گیرد.

دوایی تصریح کرد: با توجه به نزدیکی روابط با کشور مصر امیدواریم اولین رابطه‌ای که با این کشور داریم، در زمینه صنعت گردشگری باشد. در سفر گروهی که برای مذاکره به مصر انجام گرفت، در فرودگاه این کشور به راحتی ویزا برای ما صادر شد. در حال حاضر اولین مقصد ایران به مصر، شرم‌الشیخ، یک شهر ساحلی، خواهد بود که پایتخت سیاسی مصر محسوب می‌شود و متقاضیان گردشگری زیادی دارد.

ما را در
گوگل نیوز دنبال کنید