۱۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۷

جایزه بهترین فیلم جشنواره لندن در دستان "برنده‌ها"

فیلم سینمایی «برنده‌ها» به کارگردانی حسن ناظر در جدیدترین حضور بین‌المللی خود در سی‌امین جشنواره ریندنس که از ۲۶ اکتبر تا پنجم نوامبر (چهارم تا ۱۴ آبان ماه) در لندن برگزار شد، جایزه بهترین فیلم را به دست آورد.

جایزه بهترین فیلم جشنواره لندن در دستان "برنده‌ها"
فیلم سینمایی «برنده‌ها»

حسن ناظر کارگردان ایرانی – انگلیسی فیلم  «برنده‌ها» در مراسم اختتامیه فستیوال ریندنس که از ۲۶ اکتبر تا پنجم نوامبر (چهارم تا ۱۴ آبان ماه) در لندن برگزار شد، حضور داشت و جایزه خود را دریافت کرد.

فیلم «برنده‌ها» همچنین چندی پیش موفق به دریافت جایزه ویژه تماشاگران از هفتاد و پنجمین دوره جشنواره فیلم ادینبورگ شد. این فستیوال به عنوان یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین جشنواره‌های شناخته شده جهان محسوب می‌شود.

این فیلم که به تازگی در جشنواره دینارد فرانسه به نمایش درآمده است، در چهارم نوامبر در لیست نامزدهای بیفا BIFA لندن در بخش دیسکاوری قرار گرفت که نتایج آن اوایل ماه دسامبر اعلام می‌شود.

آکادمی بفتا که سالانه وظیفه انتخاب فیلم برای حضور در اسکار را از کشور بریتانیا بر عهده دارد، «برنده‌ها» را به عنوان نماینده سینمای بریتانیا در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی نود و پنجمین دوره جوایز سینمایی اسکار معرفی کرد. این فیلم برای کسب شرایط حضور در اسکار اکران عمومی خود را در سینماهای بریتانیا از ۱۸ نوامبر (۲۷ آبان ماه) آغاز می‌کند.

فیلم فارسی‌زبان «برنده‌ها» در ایران و با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فیلمبرداری شده است. نادیرا مورای و پاول ولش از اسکاتلند تهیه‌کنندگی این فیلم را برعهده داشته‌اند. تهیه‌کنندگی بخش تولید ایران این فیلم نیز بر عهده محسن مسافرچی بوده است. این فیلم با حمایت اسکرین اسکاتلند سرمایه‌گذاری شده است.

در «برنده‌ها» بازیگران ایرانی؛ رضا ناجی، شهرزاد کمال‌زاده، حسین عابدینی، محمود جعفری، میرطاهر مظلومی، عزت‌الله رمضانی‌فر، ملالی زیکریا، پارسا مقامی، هلیا محمدخانی، اشکان قاسمی و اصغر سمسارزاده نقش‌آفرینی کرده‌اند.

/ایرنا

ما را در
گوگل نیوز دنبال کنید