۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۷

با افشای آزارهای جنسی؛ فرستاده پاپ به بولیوی می‌رود

با بالا گرفتن رسوایی جدید آزارهای جنسی در کلیسای بولیوی، نماینده پاپ به این کشور آمریکای لاتین اعزام شد.

با افشای آزارهای جنسی؛ فرستاده پاپ به بولیوی می‌رود
پاپ

اصلاحات نیوز؛ به نقل از آسوشیتدپرس؛ پاپ فرانسیس یکی از بازرسان ارشد جنایات جنسی خود را در زمانی به بولیوی فرستاد که این کشور حوزه رشته کوه آند با تشدید رسوایی آزار کودکان توسط کشیش ها به لرزه درآمده است. «مونسینور جوردی برتومئو» یکی از اعضای برجسته حوزه کلیسا برای تحقیق در این مورد وارد بولیوی شده است.

برتومئو از پاراگوئه وارد بولیوی شد. او در پاراگوئه نیز درحال تحقیقات روی پرونده آزارهای جنسی بود. شیلی دیگر کشور آمریکای لاتین هم در سال 2018 با اخبار مربوط به آزارهای جنسی کودکان به دست اعضای کلیسا شوکه شده بود.

این سفر بلافاصله پس از علنی شدن پرونده یک کشیش اسپانیایی به نام «آلفونسو پدراخاس» انجام شد. طبق یک دفتر خاطرات خصوصی که روزنامه اسپانیایی ال‌پاییس به آن دسترسی پیدا کرده، گفته می شود که پدراخاس در دهه های 1970 و 1980 حدود 85 کودک خردسال را در مدارس شبانه روزی کاتولیک در بولیوی مورد آزار و اذیت قرار داده است. او در سال 2009 بر اثر سرطان درگذشت.

دفتر دادستانی تحقیقاتی را آغاز کرده است که محرمانه است و از قربانیان خواسته است که شکایت کنند. جامعه یسوعی در بولیوی از قربانیان عذرخواهی کرده و متعهد شده است که از تحقیقات حمایت کند و در عین حال مافوق پدراخاس را به اتهام پنهان کاری محکوم کند. بسیاری از مافوق ها دیگر در مقام خود نیستند یا فوت کرده اند.

ما را در
گوگل نیوز دنبال کنید