۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۱

محمدولی کارشناس بازار طلا:

الان، بهترین زمان برای خرید طلا! / خرداد ماه قیمت طلا بالا می‌رود

یک کارشناس بازار طلا، با توصیه به خریداران طلا، در گفتگو با اصلاحات نیوز گفت: اگر امروز یک نفر به من بگوید سرمایه ای دارم و می‌خواهم در بازاری که جوابگوی نیاز من باشد، سرمایه گذاری کنم، میگویم طلا بخر. اما حتما این نکته را باید توجه کنند که اگر طلا خریدند نباید به ان نگاه کوتاه مدت داشته باشند، حتما باید به سوددهی بازار طلا نگاهی بلند مدت داشته باشند.

الان، بهترین زمان برای خرید طلا! / خرداد ماه قیمت طلا بالا می‌رود
عبدالله محمدولی کارشناس بازار طلا

عبدالله محمد ولی کارشناس بازار طلا در پی ثبات نسبی در بازار طلا، به اصلاحات نیوز می‌گوید: در ماه های اخیر افزایش قیمت زیادی را در بازار طلا داشتیم که در نهایت این افزایش قیمت ها در یک جا باید متوقف می‌شد و در این چندروز اخیر بالاخره این اتفاق رخ داد. همچنین با توجه به اتفاقاتی که در سیاست خارجی ما رخ داد و سیگنال آن به بازار داده شد، روند قیمت طلا کاهشی شد.

وی ادامه داد: در پاسخ به این سوال که آیا قیمت طلا مجددا کاهشی میشود یا خیر، به اخباری که اخیرا به بازار تزریق شده است برمی‌گردد. اقتصاد ما ناگزیر از این قبیل خبرها و مذاکرات نیست و امیدواریم در بحث‌های سیاسی که محور اصلی اقتصاد ما را تشکیل می‌دهد، روند مثبتی داشته باشیم، قیمت طلا ثبات خواهد داشت.

محمدولی با بیان اینکه عرضه و تقاضا در بازار نیز معیار قیمت گذاری است، تصریح کرد: فکر می‌کنم با توجه به آمدن ماه رمضان، خریدها در بازار طلا کم می‌شود و ثبات قیمت را تا نیمه دوم اردیبهشت ماه شاهد باشیم.

اگر امروز یک نفر به من بگوید سرمایه ای دارم و می‌خواهم در بازاری که جوابگوی نیاز من باشد، سرمایه گذاری کنم، میگویم طلا بخر. اما حتما این نکته را باید توجه کنند که اگر طلا خریدند نباید به آن نگاه کوتاه مدت داشته باشند، حتما باید به سوددهی بازار طلا نگاهی بلند مدت داشته باشند.

وی ادامه داد: به صورت خود به خود در سه ماهه بهار مباحثی همچون بودجه را داریم و این موضوع می‌تواند تاثیری حدودا 15 الی 20 درصدی را در بازار طلا به همراه داشته باشد. جدا از هر اتفاق سیاسی و اقتصادی، اگر افزایش قیمتی داشته باشیم، از خرداد ماه این اتفاق رخ خواهد داد.

این کارشناس بازار طلا، با توصیه به خریداران طلا، گفت: اگر امروز یک نفر به من بگوید سرمایه ای دارم و می‌خواهم در بازاری که جوابگوی نیاز من باشد، سرمایه گذاری کنم، میگویم طلا بخر. اما حتما این نکته را باید توجه کنند که اگر طلا خریدند نباید به آن نگاه کوتاه مدت داشته باشند، حتما باید به سوددهی بازار طلا نگاهی بلند مدت داشته باشند.

توصیه نمی‌کنم که مردم طلای خام بخرند، گفت: پیشنهاد میکنم مردم مصنوعات بخرند، که در راستای حمایت از تولید هم باشد. مصنوعات هم استفاده زینتی دارد هم باعث حمایت از کارگاه ها می‌شود.

محمدولی ادامه داد: بازار سکه نیز در این روزها امتحان خودش را بد پس داد. گاهی وقتا بسیار بالا و پایین می‌شود و به همین دلیل اصلا پیشنهاد خرید سکه را نمی‌دهم. اما هرکسی که دوست دارد می‌تواند سکه بخرد، اما بدانند که سکه حباب دارد. همزمان که قیمت طلا بالا می‌رود قیمت سکه نیز افزایش پیدا می‌کند زیرا به هم متصل هستند.

به صورت خود به خود در سه ماهه بهار مباحثی همچون بودجه را داریم و این موضوع می‌تواند تاثیری حدودا 15 الی 20 درصدی را در بازار طلا به همراه داشته باشد. جدا از هر اتفاق سیاسی و اقتصادی، اگر افزایش قیمتی داشته باشیم، از خرداد ماه این اتفاق رخ خواهد داد.

این فعال اقتصادی همچنین با بیان اینکه توصیه نمی‌کنم که مردم طلای خام بخرند، گفت: پیشنهاد میکنم مردم مصنوعات بخرند، که در راستای حمایت از تولید هم باشد. مصنوعات هم استفاده زینتی دارد هم باعث حمایت از کارگاه ها می‌شود.

ما را در
گوگل نیوز دنبال کنید