۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۵

آذربایجان: اجازه حمله اسرائیل از خاک خود به ایران را نمی‌دهیم

معاون وزیر امورخارجه جمهوری آذربایجان تصریح کرد، باکو اجازه حمله رژیم صهیونیستی به ایران از خاک خود را نمی‌دهد.

آذربایجان: اجازه حمله اسرائیل از خاک خود به ایران را نمی‌دهیم
فاریز رضایوف، معاون وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان

اصلاحات نیوز؛ کانال ۹ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که فاریز رضایوف، معاون وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان در گفت‌وگو با این شبکه تاکید کرد که باکو در مناقشات سایر کشورها مداخله نمی‌کند.

این مقام آذربایجانی که برای شرکت در یک کنفرانس با موضوع «چشم انداز و استراتژی در عصر عدم قطعیت» به سرزمین‌های اشغالی سفر کرده است در ادامه افزود: باکو در مناقشات سایر کشورها مداخله نمی‌کند، بنابراین اجازه حمله اسرائیل به ایران از خاک خود را نخواهد داد.

وی بدون اشاره به تنش‌آفرینی‌های اخیر باکو در روابط خود با تهران گفت که متاسفانه روابط جمهوری آذربایجان با ایران در پایین‌ترین سطح خود قرار دارد.

این مقام آذربایجانی همچنین اظهار داشت: باکو به‌طور فعال در احیای روابط میان ترکیه و اسرائیل مشارکت داشته است. این دو، دوستان قدیمی و خوب ما هستند و زمانی که اختلافات بین دوستان ما پیش آمد، برای یافتن یک نقطه مشترک تمام تلاش خود را کردیم.

اسرائیل تلاش دارد تا از طریق جمهوری آذربایجان جای پایی در کشورهای حوزه قفقاز و آسیای میانه باز کند؛ امری که تحلیلگران نسبت به عواقب و پیامدهای آن برای این منطقه و خطر آن برای صلح و ثبات آن هشدار می دهند.

این سخنان معاون وزیر خارجه آذربایجان در زمانی مطرح می شود که روابط تهران - باکو به شدت تنش آلود است. جمهوری آذربایجان بعد از حمله مسلحانه به سفارتش در تهران آن را تعطیل و شماری از دیپلمات های ایرانی را از باکو اخراج کرد.

ما را در
گوگل نیوز دنبال کنید